5 powodów dla których związki par, które podróżują trwają dłużej

Według badań – na 1000 par zapytanych o to, czy podróżowanie wywiera jakiś wpływ na ich związek, prawie 2/3 (63 procent) twierdzi, że to właśnie wspólne podróże sprawiły, iż są razem. Przeczucia respondentów mogą być bardzo bliskie prawdy, ponieważ podczas wspólnych wypraw dochodzi do wielu nieprzewidywanych i emocjonujących momentów, które mogą rozpalić związek.

1. Wspólne powody i cel podróżowania

Pary wybierające się razem na wyjazd łączy zazwyczaj wspólny cel oraz te same powody, dla których chcą ruszyć się z domu. To mogą być rózne powody – tęsknota za odkrywaniem nowych miejsc, chęć zobaczenia świata, przeżycia czegoś nowego. Takie podejście nadaje życiu posmak przygody i sprawia, że partnerzy chcą żyć ze sobą.

2. Zrozumienie i zaakceptowanie ograniczeń partnera

Podróż to odkrywanie nie tylko nowych miejsc, ludzi, smaków, ale też siebie samych. A jeśli robimy to w duecie, to także – odkrywanie naszego towarzysza. W podróży spotykają nas nie tylko miłe doznania, ale tez zaskakujące, czasami przykre sytuacje, a nawet bez nich – zmęczenie, poszukiwanie kompromisów czy ustalanie własnych priorytwtów może być trudne gdy podrózujemy z partnerem. Podróż jak w soczewce pokazuje całą naszą relację – jak wygląda i co nami kieruje. Nasze ograniczenia również wiadać jak na dłoni. Oczekujemy od partnera, że nas zaakceptuje, od siebie też powinnismy wymagać tego samego.

3. Dogadujemy się

Ustalanie wspólnych celów, tego co chcemy zobaczyć, co zjeść, dokąd iść, co porobić – to trudne wyzwanie zwłaszcza podczas wycieczki. Jeśli nauczymy się dogadywać na wakacjach, rozumieć swoje potrzeby i znajodwać drogę kompromisu – w codziennym życiu wzajemna komunikacja przyjdzie dużo łatwiej.

4. Łatwiej wybaczyć

Pary, które podróżują wiedzą, że człowiek narażony jest na pomyłki, potknięcia i niedopatrzenia. Zdarza się przeliczyć z czasem i przestrzenią i wylądowac na ciągnącej się 12 km plaży, którą trzeba przejść piechotą – i na pewno nie zdążyć na obiad. Można pomylić drogę, albo ubrudzić koszulę lodami, gdy własnie wchodzimy do teatru. Wiedząc to wszystko, patrząc na swoje wakacje z lekkim przymróżeniem oka – bo najważniejsze przecież to spędzać czas ze sobą – łatwiej wybaczamy sobie te potknięcia. Ten zwyczaj zostaje także po powrocie :)

5. Pełniejsze życie łóżkowe

Pikanteria, jakiej dodaje nutka ekscytacji w poznawaniu nowych miejsc udziela się także podróżującej parze. W podróży często zapominamy o stresie powodowanym pracą, mamy więcej czasu tylko dla siebie i możemy sobie pozwolić na fantazjowanie

Podróże nie muszą być duże

Pisząc o podróżujących parach nie mam na myśli dwójki zapaleńców w głębu dżungli czy gdzieś dalej. Chodzi o pewien sposób myślenia – na miarę każdej kieszeni można się wyrwać na weekend przynajmniej raz miesiącu. Pozwólmy sobie przeżyć małe przygody i cieszyć odkrywaniem świata wokół. Podstawową zasadą wszystkich związków jest to, że jeśli Ty jesteś szczęśliwy Twój partner też będzie :)

 

 

 

 

Zostaw odpowiedź

Bądź pierwszy!