5 sygnałów, że jesteś nieszczęśliwy w związku

Życie nie działa tak, że jesteśmy w 100 procentach szczęśliwi lub nie, zwykle liczy się ogólny bilans. Czasem w związkach może się zdarzyć, że coś nam nie gra, coś nie chodzi jak powinno, ale brak nam dystansu, żeby móc to w pełni zrozumieć. Poniżej znajdziesz 5 kluczowych sygnałów, że przyglądać się trzeba naprawdę uważnie.

1. Źle się czujesz we własnym domu

W każdej sferze życia mamy dobre i złe dni, związek nie jest żadnym wyjątkiem. Nie ważne jak mocno się pokłócicie, każde z was powinno jednak czuć się w domu dobrze i swobodnie. Jeśli na myśl o powrocie do domu zaczynasz reagować gorzej niż na myśl o pilnym spotkaniu z szefem w poniedziałek rano, to bardzo niebezpieczny sygnał. Jeśli pragnienie samotności przeradza się powoli w uciekanie z domu, zastanów się co jest tego powodem. Spójrz w lustro i obserwuj który ze scenariuszy wywołuje uśmiech na Twojej twarzy.

2. Źle się czujesz we własnej osobie

Zdarzają się związki, w których niezauważalnie jedna strona próbuje zdominować drugą. Związek, nawet jeśli są trudne chwile, powinien dawać poczucie, że jesteśmy szanowani i akceptowani. Gdy natomiast przestajemy się czuć dobrze z tym jak wyglądamy, z tym jak sie poruszamy, jakie mamy zainteresowania czy jakie decyzje podejmujemy – to sygnał, że dzieje się coś niedobrego.

3. Marzysz o życiu bez partnera

To naturalne, że śnimy na jawie. Wyobrażamy sobie, że zyskujemy sławę i rozgłos, jeździmy wspaniałymi samochodami, wyjeżdżamy na wakacje w dalekie kraje. Czerwona lampka powinna się zapalić jeśli w tych marzeniach nie towarzyszy Ci partner. Przypomnij sobie swoją pierwszą miłość z czasów podstawówki – założę się, że Twoją głowę wypełniały marzenia, o tym, że kiedyś się pobierzecie i będziecie przeżywać fantastyczne przygody. Teraz jeśli w marzeniach nie ma Twojego partnera, to znaczy, że myślami uciekasz od tego związku.

4. Częsciej się złościsz niż okazujesz miłość

Bardzo wyraźnym złym znakiem dla każdego związku jest moment, w którym jedna lub obie strony częściej na siebie warczą niż okazują czułość. Jeśli masz pretensje do partnera (lub partner ma pretensje do Ciebie), jeśli denerwują Cię rzeczy, na które wcześniej nie zwracałeś uwagi, to objaw braku akceptacji i szacunku. Przyjżyj się tym rzeczom – może uda wam się wypracować kompromis, a jeśli nie możesz zaakceptować jakiejś formy zachowania, pamiętaj – że z wiekiem może być trudniej.

5. Boisz się zaangażować

Nie mówię tu już nawet o ślubie, choć mam w tym temacie swoje zdanie – tak, uważam, że jest lepiej kiedy akcentujemy zmiany dokonujące się w naszym życiu. Jak można wejśc do domu nie przechodząc przez próg? Nasze umysły kształtowało 5 tys lat życia społecznego, a brak zobowiązań to kwestia kilku dziesięcioleci. Myślę, że źle to znosimy. Jeśli zatem boisz się zobowiązań – nie jesteś gotów iść na całość – oświadczyć się, otworzyć wspólnego konta, wziąć razem kredytu na mieszkanie, wychowywać wspólnie waszych dzieci, zamieszkac razem… Wróżba jest raczej ponura. Porozmawiajcie o tym szczerze. Jednak, zwykle, jeśli nie potrafimy się zaangażować na początku, kiedy chemia działa na nas najsilniej, potem może nie być lepiej.

Pamiętaj, że…

Choćby nie wiem co złego się działo – pamiętaj, masz prawo do miłości i akceptacji. Moja bliska Przyjaciółka napisała mi kiedyś – Ty też masz prawo do tego, żeby ktoś przynosił Ci truskawki ze śmietaną (nie mówiła o kelnerze). Jeśli wydaje Ci się, że Twój związek to kozi róg – obserwuj reakcje Twojego ciała. Napięte mięśnie, bolący brzuch, spocone ręce – mogą powiedzieć Ci więcej niż sterty najlepszych poradników.

Agata Miecznikiewicz

info@inner-adventure.pl

+48 883-242-881

 

Zostaw odpowiedź

Bądź pierwszy!