Pierwszy dzień roku

Jesień – nowy początek

Każdy pierwszy września jest dla mnie dużo wyraźniejszą granicą między „starym” a „nowym” niż pierwszy stycznia. Może dlatego, że na trzeźwo, że wyspana, że od lat pierwszy września to początek szkoły, koniec lata, dożynki. Czas zbiorów i podsumowań, planów czy wystarczy do wiosny. Ziema powoli usypia, a ja z naładowanymi bateriami czuję, że nadchodzi wspaniały czas bardzo ciężkiej pracy.

Wczoraj wróciliśmy ze Słowenii. Spędziliśmy tam cudowny tydzień, pełen nowyh osiągnięć – przeleciałam na moim Lisie 15 km w wysokich Alpach, i przełamałam pierwszy paralotniowy kryzys. Po tym jak w maju posadziło mnie na drzewach, miałam prawie czteromiesięczną przerwę w lataniu. Nawet nie rozpakowałam skrzydła przez ten czas. I nagle – witamy na stromej skarpie, rozkładaj się i leć. Miałam mokre ręce. Chciałam odpuścić, pojechać nad morze, pozwiedzać winnice.

Krzysztof, mój narzeczony, nie pozwolił mi się poddać. Używając przekonywujących argumentów „Weź no co Ty! Chciałaś latać to lataj!” oraz włsanego przykładu „Mnie w powietrzu też straszy, ale staram się ten strach przemienić na frajdę. Np. jak mi się podwinie skrzydło to myślę sobie, że ZAJE###ŚCIE!” I w końcu „Dawaj, nie ma się co stresować, świetnie latasz, masz instynkt, dasz sobie radę”. Dzięki tym wszystkim słowom jakoś to przemogłam, i było warto.

Satysfakcja płynąca z pokonania własnych słabości jest ogromna. Wiedzą to wszyscy, którzy osiągnęli coś, w co musieli włożyć milion procent siebie. Tak jest z nauką nowych rzeczy, zdobyciem pracy marzeń, rozwijaniem własnej firmy. Dlatego ta ciężka praca, którą mam przed sobą tak mnie emocjonuje. Ciesze się tym, że w przyszłym roku, jeśli wszystko pójdzie dobrze, będę krok dalej, będę wiedziała więcej, zmierzę się z rzeczami o których dziś mogę nawet nie pomyśleć. A problemy, które mam dzisiaj, za rok przestaną się w ogóle liczyć.

Życzę Wam Kochani udanego roku, wielu spektakularnych dla Was sukcesów i osiągania swoich najskrytszych opragnień.

Zobacz zdjęcia

AgMiecz

Agata Miecznikiewicz

Założycielka Inner Adventure, z wykształcenia religioznawca UJ i grafik designer. Life & Business Coach, zainteresowana tematyką kreatywności, jej działania i wpływu na aktywność i motywację człowieka. Mówca podczas konferencji SWPS. Jej największą inspiracją jest praca naukowa profesora Mihaly Csikszentmihalyi.

Dołącz do nas!

Zostaw odpowiedź

Bądź pierwszy!